Preliminary Information Form

Ürün ödemesini nasıl yapacağım?
Satın almak istediğiniz ürünlerin ödemesini, kredi kartı ile veya banka hesaplarımızdan birine havale - EFT yaparak ödeyebilirsiniz.Tüm VISA ve MASTERCARD’lar ile güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Sistemimiz, Güvenli Ödeme Sistemi ile müşteri arasında gidip gelen bilgilerin güvenliği, SSL (Secure Socket Layer) adı verilen bir katman tarafindan sağlanmaktadır. 128 Bit SSL sertifikalı Ödeme Sistemimizde, Kredi Kartı bilgileriniz ya da bilgilerinizin herhangi bir parçası kaydedilmemektedir ve kredi kartınızı size tahsis eden banka haricinde, hiç bir kişi tarafından kart bilgilerinize erişilememektedir. Kredi Kartı bilgileriniz, güvenli bölgede girilip doğrulandıktan sonra bankanızın onaylama sistemine gönderilir ve bankanızdan gelen onay ile ödemeniz gerçekleştirilmiş olur. Kredi kartı bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık varsa ya da limitiniz yetersizse, bankanız, sistemimize bir hata kodu gönderir. 

ervart.com, hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır.
Havale veya EFT ile yapacağınız ödemeleri, sipariş verildikten sonra 7 iş günü içerisinde yapmalısınız.
Teslimat süresi, ödeme yaptığınız tarihten itibaren 3 iş günü, Kargo Şubelerinin bulunmadığı ilçe ve köyler için ise 5 iş günüdür. (Yasal olarak kargo teslim süresi en çok 7 gündür.) 

Eseri teslim alırken kargo görevlisi tarafından verilen belgeleri mutlaka imzalayınız. 
Bu belgeler tüketici haklarınızı kullanmanız için gerekli belgelerdir. K.K.T.C. ve Yurtdışından verilen siparişlerde bedel farketmeksizin kargo ücreti alıcıya aittir.Kargo ücreti, almış olduğunuz ürünün bedeline,miktarına ve hacmine göre değişebilir.Satın alacağınız ürün ve hizmetlerin garanti koşulları satın aldığınız ürün ve hizmetlerin türüne göre değişiklik göstermektedir.Ürününüzü teslim alırken kargo görevlisi önünde açıp kontrol ediniz.Eğer ürün yanlış yada üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Herhangi bir nedenle ürünü geri iade etmek istediğinizde mutlaka önce tarafımıza bilgi veriniz. İlgili kanunlara göre ürünü size teslim edildiği şekilde iade etmelisiniz. Aksi takdirde hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Alışverişten caymak hakkınızı kullanmanız durumunda satın aldığınız ürün ervart.com ulaştığı andan itibaren en geç yirmi (20) gün içerisinde ürün bedeli tarafınıza iade edecektir.Size teslim edilen ürünlerin ambalajını, kutusunu ve faturasını iade hakkınızı kullanabilmeniz için mutlaka saklayınız. Aksi takdirde ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. 

Hangi illerden sipariş verilebilir?
Türkiye’nin her yerinden sipariş verilebilmektedir. 

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?
Teslimat süresi, Onaylanan ve ödeme yaptığınız tarihten itibaren İl Merkezleri için En Fazla 3 iş günü, Kargo Şubesi olmayan ilçeler için ise 5 iş günüdür. (Yasal olarak kargo teslim süresi en fazla 7 gündür.)

Siparişim elime ulaşmadı? 
Siparişiniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için info@ervart.com adresine mail gönderebilir yada iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz.

Satın alınan eserlerden, komisyon alınıyor mu ?
Satın aldığınız eserlerin üzerine komisyon ve KDV ilave edilecektir.

Ürünler ve Fiyatlar Güncelmidir?
Sitede belirtilen fiyatlar günceldir. Sitemiz her müzayede ve sergide güncellenmektedir.

Teslimat adresini sipariş verdikten sonra değiştirebilir miyim?
Ürününüz size teslim edilmek üzere kargoya verildikten sonra adres değişikliği yapılamamaktadır.

Hangi kredi kartlarını ile ödeme yapabilirim?
Tek çekim ile tüm banka kartlarından ödeme yapabilirsiniz. Kartınızın VISA veya MASTERCARD olması yeterlidir. 

Kredi kartım onaylanmadı ne yapabilirim? 
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir. 
Lütfen aşağıdaki maddeleri gözden geçiriniz.

  1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
  2. Kart numarasını hatalı girmeniz,
  3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
  4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
  5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
  6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
  7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir. Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.
  8. Sanal Kredi Kart Kullanımı

TESLİMAT

Satın aldığınız ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi tarafından ervart.com güvencesi ile tarafınıza ulaştırılacaktır.

Kargo şirketi teslim yapacağı adreste kimseyi bulamazsa ne olur?
Bize verdiğiniz adreste olmamanız durumunda, kargo firması size bir bilgi kartı bırakır. 
Kartta bulunan telefon numarasından kargo şirketiyle irtibat kurmanız gerekmektedir.

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?
Teslimat esnasında lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, yeni ürün teslimat adresinize gönderilecektir.